Tüm Nafile Namazlar | Ömer Faruk KURAL

Ömer Faruk KURAL

Tüm Nafile Namazlar

 • Konu Hakkında ;


TÜM NAFİLE NAMAZLAR VE İBADETLER

 

Nafile namaz kılmanın sevapları çoktur ticaret gibi düşünelim bu işi mesela bir iş yaparsın mecbursun o işi yapamazsan geçimini sağlayamazsın mesela babalar işinde çalışamazsa çocuklarına bakamaz kendine bakamaz kazanırsa bakar ve dünyada geçimini sağlar normal 5 vakit namaz ise ahirette geçimimizi sağlar dünyada’da bize lazım olan huzuru ve boşluğu doldurur o 5 vakit namazı kılmaz isek diğer nafile ibadetler boşadır ama ki 5 vakit namazı kılarsak ahiretteki cenneti kazanmamızı sağlar ve orada çeşitli derecelerden birisine geçerek orada ebedi yaşamımızı sürdürürüz Allah’ın izniyle.
 CENNETLİĞİN RAHATLIK DERECELERİ

Oradaki her derecenin rahatlığı da güzeldir ama derecelerin yükseklikleri vardır en yüksek derecede Peygamberler evliyalar enbiyalar bulunur onunda alt derecelerinde ise ümmetleri bulunur ama o 7 derecenin en yükseğine bizlerde geçebiliriz peki nasıl geçeriz derseniz nafile ibadetler yaparak Allah’ı bol bol zikrederek unutmayın Allah’ı zikredince Allah’ın menfaatine zikretmiyorsunuz kendi menfaatiniz için zikrediyorsunuz çünkü Allah hiç bir şeye muhtaç değildir Allah’ın hiç bir menfaati bir çıkarı yoktur o dilerse herkesi hidayete erdirirdi gece gündüz herkesi kendine zikrettirir di zatende melekler ve tüm herşey onu gece gündüz zikreder tesbih eder ama Allah insanları serbest kılmıştır o konuda ister zikretsin ister zikretmesin zikredersek bizim yararımıza olur zikretmez isek bizim zararımıza olur onun için Allah’ı zikretmek çok büyük bir sevaptır gelelim nafile namaz konusuna nafile namaz kılarak cennetin en yüksek derecelerine ereriz makamımız yükselir cennette Peygamber efendimizin komşusu olmamızı sağlar ve çeşitli ve sayamayacağım derecede sevapları vardır vücudumuza da faydaları çoktur.
Namazın vücuda faydaları nelerdir?
Cevap: İnsanların çoğu spor yapmaktan çekinir ama namaz da spor yerine geçer ve hücrelerin çeşitli şekilde güzel çalışmalarını sağlar ve o yüzden namazın faydası çoktur bağışıklığı güçlendirir zekayı arttırır ve ezberi güzelleştirir ve namazda kan dolaşımları iyi dolaşır ve çeşitli çeşitli yere kan gelmesini sağlar ve mikropların çoğunada hem spor bakımından hemde dua bakımından çabuk mikropları öldürür öylece namaz sadece ahiret için değil dünyalık da faydaları binlerce vardır.

Nafile namazların sevabı her şeyden daha çoktur onun için ben nafile namazlara önem vererek hiç bir nafile namazları kaçırmayı istemem ve sizlerinde kılmanızı isterim önemli olan sizin faydanızadır yararınızadır..

Kaç çeşit nafile namaz vardır ve adları nelerdir nasıl kılacağız?

 

İşte burada İlgili nafile namazları bakınız… okuyunuz inşallah

 


Selam ve Dua ile Allah’a emanet olun inşallah

 

Benzer yazılarEtiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar(4)
 1. Sinem Mayıs 4, 2014

  başka yok dimi 14 tane sadece

  • admin Mayıs 4, 2014

   Bildiğimiz son bir tane daha vardır oda istiska namazıdır.
   İstiska namazı: Cenâb-ı Allah’tan bolluk ve berekete vesile olacak yağmur göndermesini istemek için kılınır. Namazın cemaatle kılınması menduptur.
   İstiska namazıyla alakalı hadis-i şerif: Resûlullah (s.a.) ashabı ile birlikte (mu­sallaya) yağmur duasına çıkıp onlara iki rekat namaz kıldırdı. Bu rekatlarda kıbleye karşı durdu açıktan okudu, ridâsını ters çevirdi. Ellerini kaldırıp duâ etti ve yağmur istedi. (Buhârî, Müslim, Tirmizi Hasen-Sahih hadis.)

 2. Sinem Mayıs 5, 2014

  teşekkür ederim ama kandil namazıda bir nafile namazı değil midir?

  • admin Mayıs 5, 2014

   Rica ederim, kandil namazı nafile namaz olması hakkında sahih hadis yoktur. Fakat sahih olmayan zayıf hadis vardır.

   Kandil gecesini ihya etmek maksadıyla Recep ayının ilk Cuma gecesi yani akşamla yatsı arası kılınan on iki rekâtlık namazın ve bu gecenin fazileti hakkında dayanılan rivayet şudur:
   Enes bin Malik (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
   “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Recep ayında orucun faziletini zikrettikten sonra, devamla:
   ‘O ayda bulunan ilk Cuma gecesinden gafil olmayın. Çünkü o, meleklerin regaib diye isimlendirdikleri bir gecedir. Kim Recep ayının ilk Perşembe gününü oruç tutar ve o günün, akşamla yatsı arası on iki rekât namaz kılarsa, Allah-u Teâlâ o kimsenin günahlarını bağışlar’ buyurdu.”
   Kaynak: Ebu Şame El-Baisu Ala inkari’l-Bida’i ve’l-Havadisi 39, 40


Sen de Yorumla!

En Son Yorumlar
R. Alanı
Youtube Kanalıma Abone Olun :)

En Son Yorumlar