Namaz Kılmayanın 15 Sıkıntısı | Ömer Faruk KURAL

Ömer Faruk KURAL

Namaz Kılmayanın 15 Sıkıntısı

15 sıkıntı
 • Konu Hakkında ;

Namaz kılmayanın sıkıntıları nelerdir?

Namaz kılmayanın 15 sıkıntısı olur bunlar için bir slayt hazırladım onuda sunayım ayriyeten okumak isteyenler için hazırladığım videonun altında yazımı ekledim.

“Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:

(Namazı özürsüz kılmayan kimseye, Allah-ü teâlâ on beş sıkıntı verir.)

Bunlardan altısı dünyada,

 üçü ölüm zamanında,

 üçü kabirde,

 üçü kabirden kalkarkendir.

Dünyada olan altı azap:

Dünyada çekeceği azaplar:

1- (Namaz kılmayanın ömründe bereket olmaz.)  Ömründe bereket olmayan huzursuz olur.

2- (Allah-ü teâlânın sevdiği kimselerin güzelliği, sevimliliği kendine kalmaz.) Öylece kimse o kişiyi sevmez. Severse menfaati için veyahut nefsi için sever

3- (Hiçbir iyiliğine sevap verilmez.) Peygamber efendimiz buyuruyor ki:
(Kıyamet günü kulun ilk sorguya çekileceği ibadet namazdır. Namaz düzgün ise, diğer amelleri kabul edilir. Namaz düzgün değilse, hiçbir ameli kabul edilmez.) [Taberani]

Hiçbir ameli kabul olmadığı için iyiliklere sevap verilmediği için iyilikleri boşa gider öylece cennetlik olamaz.Kur’anı kerimde Geçiyor 
O gün (amelleri tartacak) terazi haktır. Kimin (sevap) tartıları ağır gelirse, işte onlar kurtulanlardır. (A’raf Suresi 8.Ayet)

4- (Duâları kabûl olmaz.) Çünkü Allah’ı zikretmeyen kişinin duası kabul olunmaz öylece namaz kılınca Allah’ı zikretmiş oluyoruz öylece dualarımız kabul olunuyor. Şöyle bir şey senden mesela tanımadığın kişi geldi sana dedi bana rahatlık ver evinde en güzel yerinde misafir et sonra her istediğim yemeği bana sun bana hizmetçiler ver her istediğimi getirsinler dedi verir misin dediklerini? Elbette hayır adamı ne tanıyorsun ne seni övmüş nede en yakın tanıdığın nede bir kez adını almış öylece istediklerini vermezsin. Sende bu duruma gelirsin namaz kılmaz isen.

5- (Onu kimse sevmez.) Severlerse nefisleri için severler veyahut menfaati bir çıkarı olduğu için severler. Yoksa seni dost diye Allah’ın sevdiği kulları sevmez Hadisi şerifte: Allah sevdiği kullarına sevdiği kullarını gönderir Sevmediği kullarına ise sevmediği kullarını gönderir böylece Allah Adalet sahibidir..

6- (Müslümanların birbirlerine yaptıkları hayır duâlarının buna bir faydası olmaz.) Çünkü manevi bir birleşim vardır sen namaz kılıyorsan hayır duası etmişsen Müslümanlara sadece namaz kılanlara gider ama namaz kılmayanlara gitmez..

Ölürken çekeceği 3 azap:
1- (Zelîl, kötü, çirkin can verir.) Çünkü Allah’ın sevgisini kazanmamıştır

2- (Aç olarak ölür.) Çünkü Bedeninden ziyade Ruhunu doyuramamıştır

3- (Çok su içse de, susuzluk acısı ile ölür.)Çünkü ruhuna su vermemiştir sulamamıştır

BURADASIN YAVRUUUUMM
Mezarda çekeceği 3 acı

1-( Kabir onu sıkar. Kemikleri birbirine geçer.) Çünkü manevi huzur almamıştır alsaydı kabirde rahat sıkıntısız kalırdı

2- (Kabri Cehennem ateşi ile doldurulur. Gece, gündüz onu yakar.) Çünkü Gece gündüz 5 vakit namaz kılmadığından cehennem ateşini söndürmemiştir. Cehennem ateşi dünya ateşine benzemez.

3- (Allah-ü teâlâ, kabrine çok büyük yılan gönderir.) Çünkü her 5 vakitte onu namaz ile kovmadığın için Dünya yılanlarına benzemez. Her gün, her namaz vaktinde onu sokar. Bir an bırakmaz.

Kıyâmette çekeceği azaplar:

1- (Cehenneme sürükleyen azap melekleri yanından ayrılmaz.) Çünkü Dünyada iken Namaz kılarak onları def etmediği için.

2- (Allah-ü teâlâ, onu kızgın olarak karşılar.) Çünkü Dünyada namaz kılıp görevini yerine getirmediği için bir misal vermek istiyorum sen mesela arkadaşına büyük bir miktarda para verdin ve dedi g                            n günde 5 kere sadece benle konuşacaksın diyeceksin iyi ki para verdin yoksa geçimimi sağlayamazdım diyeceksin diye emrettin. Sonra oda sana nankörlük edip 5 kere sana teşekkür etmedi sen onu kızgın olarak karşılamaz mısın? Buda buna benzer.. Allah Dünya’ya seni getirmiş hem eğlen hem  gez ama sadece 5 kere bana teşekkür olarak belirli vakitlerde namaz kılacaksın demiş sende kılmazsan Allah’ta seni böyle kızgın karşılar..

3- (Hesâbı çok çetin olup, Cehenneme atılır.) (Her namaz vakti gelince, melekler, “Ey insanlar, günahlarınız sebebiyle hâsıl olan ateşi namaz kılarak söndürün” derler.) [Taberani] Burada da söylendiği gibi her 5 vakit namazda  cehennemin ateşini söndürmediği için cehennem yanık bir vasiyette onu bekler ve gelince de gel gir sen beni söndürmedin der.


(Namaz kılmayanın ömründe, bereket olmaz. Ömründe, hayır ve menfaat

görmez. Ömrü çeşitli hastalıklarla, sıkıntılarla geçer. Ma’nevî huzûru

olmaz. Sahip olduğu dünyalıklar onu rûhî sıkıntıdan kurtaramaz)

Namazsız gençler adamlar yaşlılar gerçekten’de sapıklıkta dırlar namaza başlayalım sapıklıktan kurtulalım. Selam ve Dua ile Allah’a emanet olun!!!

 

Benzer yazılarEtiketler : , , , , , , , , ,
Yorumlar(12)
 1. rabia Eylül 4, 2015

  Merhaba,youtube de ki ”namaz kılmak isteyenler için müthiş video” diye bir paylaşımınız için yorumda bulunmak istiyorum.Açıkçası namaza başlamak için mücadele ediyorum.çok istiyorum ama başladıktan sonra terketmekten korkuyorum.ve videoyu izleyince açıkcası bu tür paylaşımlar üzerinde düşündüm.İnsanları bu şekilde davet ediş şeklinizi beyenmedim.
  videoyu genel anlamda düşününce namazın kılınmaması durumunda cehennemi vurgulayıp duruyorsunuz.bence faydaları üzerinde durulmalı.bir müslüman ilk olarak Allahtan korktuğu için namaz kılmamalı.bu yaşamak gibi nefes almak gibi bir şeydir bence.Rabbimize şükürdür borçtur,istekte bulunmaktır.Namaz ilk olarak insanın insana yaşarken faydasıdır.gerçekten ihtiyaçtır.insanları bu şekide cehennemle korkutmayın.bir arkadaşımdan ”sırf cehennem korkusuyla ibadet edeceksem öldükten sonra düşünürüm”dediğini duydum.Durumun böyle olması üzücü.Yinede emeğinize sağlık.Allah uğraşınız için razı olsun.

  • Admin Eylül 15, 2015

   Merhaba Rabia hanım, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. “Namaza başlamak isteyenler için müthiş video” adlı videoyu 2011 yılında araştırmış olduğum hadis-i şeriflerdeki bilgilere dayanarak o zaman hazırladım. Ben cehennemi vurgulamak istemeseler hadis-i şerifte namaz kalmayanların cennetin kokusunu dahi alamayacağı yazıyor. Namaz kulun Rabbine olan şükrün ifadesidir. Aynı zamanda manevi anlamda huzura ve boşluktan gafillikten kurtulma vesilesidir. Namaz hakkında birçok makale ve kitap yazılabilir. İnsan bir şeyi gönülden isterse ona bahaneler engel olmaz ancak gönülden istemedikten sonra bahaneler onun yoldaşı olur. İnsan cehennem korkusuyla değil Allah’ın rızasını kazanma isteğiyle ibadetlerini yapmalıdır. Videoda namaz kılmayanlara neler olacağı verilmiştir ve hadis-i şeriflere ve ayetlere dayanarak hazırlanmıştır. Yeni olarak hazırlayacağım namazla ilgili videoda önerilerinizi dikkate alarak videomu hazırlayacağımdan emin olabilirsiniz. Selam ve dua ile Allah’a emanet olun inşallah.

 2. Sinan Şubat 4, 2016

  Hersey cok guzel elinize saglik
  Sadece ac olarak ölürler deki foto
  Olmasaydi daha iyi olurmus
  Gerci bu devirde su bile alsaniz reklami ni
  Yari çıplak kadinlar yapiyor ama video hadis olunca hasas oluyor insan
  Allah razi olsun

 3. esra Mayıs 3, 2016

  Merhaba. Ben 35 yaşında çalışan bir bayanım. Geçtiğimiz günlerde kendimle yanlız kalınca sordum. Bir iş bir ev temizlik yemek koşuşturmaca çocuklar okulları vs. Ya dedim Rabbim için ve yapıyorum. Ya kendim için ahiret için. Bir dünya telaşı gidiyor. Sonra 3 yaşındaki kızım anne neden namaz kılmıyorsun deyince…. Bana bir farkındalik geldi ve namaza başlamalıyız dedim. Ben kılayım ki çocuklara örnek olayım. ve onlarada sen de kıl diyebileyim. Sonra sayfanizdaki yazınızı okudum ve çok etkilendim. Rabbim bana da nasip et 5 vakit namazı. Tesekkür ederim…

  • Admin Mayıs 25, 2016

   Merhaba Esra hanım, ne mutlu Rabbim size farkında olabilmenizi nasip etmiş. Herkese farkında olabilmek yani gaflet uykusundan uyanmak nasip olmaz ancak vesileler ile nasip olur. Rabbim size namazla doğru yolu nasip edip doğru yoldan ayırmasın inşallah. Rica ederiz azda olsa yardımcı olabildiysek ne mutlu bize…

 4. Meral Haziran 29, 2016

  Allah razı olsun bilgilendirmenizden dolayı…

 5. ugurhan Temmuz 24, 2016

  iyi günler benim çok sıkıntım var aile olarak birazda maddi manevi çok sıkıntım var her gece dua ederek uyuyorum çünkü allahtan başka derdimi anlicak yardım edicek kimsem yok en sonunda namaza başlamaya karar verdim namaz saatleri nazam sırasında okuncak dualar bunların hepsini öğrenip namaza başlamak istiyorum yardımcı olun lutfen

  • Admin Temmuz 30, 2016

   Hayırlı Günler Uğurhan bey, hepimizin belirli sıkıntıları vardır ve bunlar bizlerin imtihanıdır. Rabbimiz en iyi yardımcıdır ve bize hep Allah (c.c) yardım ediyor. Ne mutlu doğru yolu bulup namaza başlamak istiyorsunuz. http://www.omerfarukkural.com/namaz-nasil-kilinir linkinden 5 vakit namazın nasıl kılınacağı hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca detaylı yardım için omerfarukkural@gmail.com mailime yazarsanız size elimden geldiğince bilgi ve yönlendirme bakımından yardımcı olurum.

 6. Aylin Kasım 20, 2016

  İyi geceler benim içim cok huzursuzdu sanki bi suç işlemişim gibi hissediyorum sonra aklıma namazlarım geldi cok üzüldüm ve hemen namazımı Eda etcem inşallah namazlarımı kılıyorum ama bu aralar ne olduysa kılmıyorum ve cok moralim bozuk bu geceden itibaren bırakmamaya cok ama cok özen göstercem netten araştırayım dedim neden insan huzursuz olur dıye sizin videonuz karşıma çıktı izledim Allah razı olsun beni kendime getirtti en çokta Allah karşımıza kızgın halde çıkar duygusunu düşününce cok üzüldüm gerçekten fark ettim namaz kılarken cok daha huzurluydum rabbim bi daha o eşsiz duyguyu bana tattırsın

 7. Cavanşir Ocak 25, 2017

  Salamun aleykum. Əllərinizə sağlıq. Merak etdiyimiz konu referans olaraq aldığınız hadisi şərifləri bizimlə də paylaşmaq. Təşəkkürler

 8. Yasin Karaaslan Mart 20, 2017

  Bu Video icin Gözlerinden, Ellerinden öperim canim Müslüman Kardesim benim!!!!
  keske herkez senin gibi düsünceli olsa, icinden Mal Mülkden herseyden fazla allahi sevse.
  Inshallah bütün insanlar elbet gec kalmadan Müslüman olup namazina baslar ve cehennem Azabindan Kurtulur.
  bütün ölmüs Cenneteki müslüman Kardeslerimizin ve Güzel Peygamberlerimizin Ruhununa EL FATIHA.

  Allah Inshallah bütün Namaz kilan ve iyilik yapan ve kimsenin hakini yemegen Müslüman Kardeslerimize
  Cennet Kapisini acar ve Cehennem azabindan Korur INSHALLAH!!!!


Sen de Yorumla!
R. Alanı
Youtube Kanalıma Abone Olun :)