"5 Vakit Namaz Nasıl Kılınır" Kategorisindekiler

Namaz Kılmayanın 15 Sıkıntısı

15 sıkıntı

Namaz kılmayanın sıkıntıları nelerdir? Namaz kılmayanın 15 sıkıntısı olur bunlar için bir slayt hazırladım onuda sunayım ayriyeten okumak isteyenler için hazırladığım videonun altında yazımı ekledim. “Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: (Namazı özürsüz kılmayan kimseye, Allah-ü teâlâ on beş sıkıntı verir.) Bunlardan altısı dünyada,  üçü ölüm zamanında,  üçü kabirde,  üçü kabirden kalkarkendir. Dünyada olan altı azap: Dünyada çekeceği […]

Namaz Nasıl Kılınır?

Sabah Namazı

Namaz Nasıl Kılınır?                     Namaz kılmak için namaza başlamak için doğru adrese geldiniz burada sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazının nasıl kılındığını resimli şekilde sizlere sunacağım. Hangi vaktin namazının nasıl kılındığını öğrenmek için aşağıda resimli seçeneklerden tıklayabilirsiniz. Biliyoruz ki namazların önemi çoktur Ben Müslümanım […]

Yatsı Namazı

Soru: Yatsı namazı nasıl kılınır kaç rekattır? Cevap:  Yatsı namazı 4 sünnet 4 farz 2 son sünnet 3 vitir ile birlikte 13 rekattır. Nasıl kılınacağı konusunda size yatsı namazı nasıl kılınır tablosunu sunayım ve resimli bir şekilde sunayım inşallah yararlanırsınız.!! YATSI NAMAZI (13 REKAT) 4 REKAT İLK SÜNNET: Niyet ettim Allah rızası için yatsı namazının ilk […]

Akşam Namazı

Akşam Namazı

Soru: Akşam namazı kaç rekattır nasıl kılınır? Cevap: Akşam namazı  3 Farz 2 sünnetten oluşan 5 Rekatlık Namazdır. Akşam  namazının nasıl kılanacağı hakkında aşağıda tablo sundum ayriyeten resimli bir şekilde sizlere sundum inşallah faydalanırsınız.! İLK OLARAK AKŞAM NAMAZININ TABLOSUNU SUNAYIM SİZLERE AKŞAM NAMAZI (5 REKAT) 3 REKAT FARZ: Niyet ettim Allah rızası için akşam namazının ilk […]

İkindi Namazı

İkindi Namazı

Soru: İkindi Namazı nasıl kılınır kaç rekattır? Cevap: İkindi namazı sünneti 4 rekat farzı 4 rekattan oluşan 8 rekatlık namazdır.  Nasıl kılınır sorusuna gelince aşağıda her insanın anlayacağı bir şekilde resimli bir şekilde sunulmuştur, Ayriyeten ikindi namazının tablosu da sunulmuştur. İKİNDİ NAMAZININ TABLOSU: İKİNDİ NAMAZI (8 REKAT) 4 REKAT SÜNNET: Niyet ettim Allah rızası için ikindi […]

Öğle Namazı

Öğle Namazı

Soru: Öğle namazı nasıl kılınır kaç rekattır? Cevap: Öğle namazı 4 rekat sünnet 4 rekat farz 2 rekat son sünnetten oluşan 10 rekatlık namazdır. Nasıl kılınacağı konusunda elimden geleni yaptım aşağıda resimli anlattım inşallah faydalı olurum. Birde nasıl kılınır ne okunur tablo şeklinde sundum sizlere yararlanmanız ve faydalı olmanız dileğiyle.. ÖĞLE NAMAZI (10 REKAT) 4 […]