"Dini Bilgiler" Kategorisindekiler

Hadis-i Şerif 1

1. Ubade İbnu’s-Sâmit el-Ensarî (radıyallahu anh) hazretleri demiştir ki: “Hz. Peygamber aleyhissalâtu vesselâm) şöyle buyurdular: “Kim Allah’tan başka ilâh olmadığına Allah’ın bir ve şeriksiz olduğuna ve Muhammed’in onun kulu ve Resûlu (elçisi) olduğuna, keza Hz. İsâ’nın da Allah’ın kulu ve elçisi olup, Hz. Meryem’e attığı bir kelimesi ve kendinden bir ruh olduğuna, keza cennet ve […]

Dünya geçici midir?

Dünya

DÜNYA GEÇİCİ MİDİR? DÜNYA NASIL BİR YERDİR ACABA? Diye bir çoğumuz sormuşuzdur kendimize… Kimilerine göre kötü kimilerine göre iyi… Yukarıdaki videomda dünyanın nasıl bir yer olduğuna karar vermenizde yardımcı olacak bir video hazırladım umarım faydalı olurum size 🙂 AŞAĞIDA yazmış olduğum yazı videoda seslendirmiş olduğum yazıdır. Selamun Aleykum Sizlere canım yine güzel faydalı bir şeyler sunmak […]

Yılbaşı Kutlamak Günah mıdır?

Yılbaşı Kutlamak Günah mıdır ? Evet çok büyük bir günahtır! Aşağıda verdiğim videoyu izleyerekte öğrenmiş olabilir siniz!!  Daha Aşağıda da açıklamalar yapılmıştır! [youtube_sc url=”_goofXaMgrI” width=”420″ height=”315″ border=”1″ fs=”1″ hd=”1″ egm=”1″ cc_load_policy=”1″ iv_load_policy=”3″ disablekb=”1″ rel=”0″ showinfo=”0″ showsearch=”0″ nocookie=”1″] Yılbaşı Noel kutlamalarında (Hristiyanlar) gibi eğlenmek, çam kesip evi çamla süslemek Günahtır Çünkü bayramlarında onlar gibi eğlenmek, onlara […]

Namaz Kılmayanın 15 Sıkıntısı

15 sıkıntı

Namaz kılmayanın sıkıntıları nelerdir? Namaz kılmayanın 15 sıkıntısı olur bunlar için bir slayt hazırladım onuda sunayım ayriyeten okumak isteyenler için hazırladığım videonun altında yazımı ekledim. “Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: (Namazı özürsüz kılmayan kimseye, Allah-ü teâlâ on beş sıkıntı verir.) Bunlardan altısı dünyada,  üçü ölüm zamanında,  üçü kabirde,  üçü kabirden kalkarkendir. Dünyada olan altı azap: Dünyada çekeceği […]

Namaz Nasıl Kılınır?

Sabah Namazı

Namaz Nasıl Kılınır?                     Namaz kılmak için namaza başlamak için doğru adrese geldiniz burada sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazının nasıl kılındığını resimli şekilde sizlere sunacağım. Hangi vaktin namazının nasıl kılındığını öğrenmek için aşağıda resimli seçeneklerden tıklayabilirsiniz. Biliyoruz ki namazların önemi çoktur Ben Müslümanım […]

Yatsı Namazı

Soru: Yatsı namazı nasıl kılınır kaç rekattır? Cevap:  Yatsı namazı 4 sünnet 4 farz 2 son sünnet 3 vitir ile birlikte 13 rekattır. Nasıl kılınacağı konusunda size yatsı namazı nasıl kılınır tablosunu sunayım ve resimli bir şekilde sunayım inşallah yararlanırsınız.!! YATSI NAMAZI (13 REKAT) 4 REKAT İLK SÜNNET: Niyet ettim Allah rızası için yatsı namazının ilk […]