Hakkımda

Selamun Aleykum Benim adım: Ömer Faruk Kural
Ben bebekken tombul yeşil gözlü sağlıklı bir çocuk olarak dünyaya geldim. Tabi benim 4-5 yaşına kadar ne yaptığım aklımda değil 🙂

Ben 8 yaşından 11 yaşına kadar okul günleri hariç yaz tatilimi sürekli babamın iş yerinde çalışarak çıraklık yaparak geçirirdim.

2008’de 11 yaşında ulaştığımda üzücü bir haber olarak kansere yakalanmıştım o yüzden 6.sınıfı maalesef okuyamadım.

Lösemi (Kan kanseri) olmuştum tedavisini 6 ay aldım daha sonra Allah’ın izniyle iyileştim ayda bir kontrole giderek ayakta kemoterapi hapları aldım bu sırada 7. sınıfın 2. dönemi bir gün okula giderdim bir kaç gün gidemezdim daha sonra okul bitmişti. 2009 yılında 14 aya kemoterapi haplarıyla öyle böyle devam etti. Daha sonra ise 14 ayın sonunda 2010 yılında üzücü bir haber olarak kanserimin iliğime sıçraması olmuştu! 🙁 Daha sonra onun tedavisini 8 ay gördüm o sırada saçlarım kaşlarım döküldü. Sonra ise ilik nakli oldum ilik naklinde biraz saçlarım uzadı ama daha sonra ilik naklinde verilen kemoterapiler ile yeniden döküldü.
İlik nakli 2011 yılının mart ayının 1.günü olmuştu 15 gün orada yattım (Çok zordu benim için çünkü orada yatağımın üzerinde steril hava adında soğuk hava veren klima türü bir şey çalışıyordu ve O zamanın mart ayı soğuktu çok üşüyordum ve sesi beni yatırmıyordu günlerin saatlerin dakikaların nasıl geçtiğini bilmiyordum oradaki hemşirede sürekli elektrikli sobanın kapatılmasını istiyordu ateşim varmış diye ama donmaktan ölüyordum nerdeyse (Psikolojik hemşireydi o neredeyse) hiç ısınmayacak derecede açtırmıyordu sonra doktora şikayet ettik doktor bana bakan ablamın oda sıcaklığını ayarlayacak derecede çalıştırmasını söyledi o hemşirenin elektrikli sobayı kapatma işkencesinden de kurtulmuş olmuştum.) 15 gün inmeli kalkmalı geçti sonra eve gitmemiz için izin verdiler. İlk 3 ay dikkat ettik sonra yinede her ilik nakli olan insanlardaki gibi graft versus host hastalığı oluştu (Benim karaciğerime vurmuştu bazılarının bağırsaklarına vuruyor ve bazılarınında gözlerine vuruyordu sanırsam bağırsaklarına vurması çok kötü) benim karaciğere vuran gvht hastalığını prednol-l ilacı ile önlemeye çalıştılar. Prednol-l ilacı yani kortizon bu ilacı 1 yıldan uzun süre kullandım ve aşırı kilo almıştım ve ayak bileğim zarar görmüştü o ilacın yüzünden ve karaciğerimi hiç bir şekilde iyileştirmedi sadece fazla ilerlemesini önledi. Sonra doktorum tacrolimus adlı ilacı söyledi ve o ilacı içmem için her türlü araştırmayı yapmam gerekiyordu ve 1 ay araştırma yaptım sonunda karaciğerime olumlu fayda sağlayacağını öğrendim sonra o ilacı kullanmaya başladım. 8 Ay o ilacı kullandım iyi oldum ve ardından doktor bıraktırdı 1 ay olmadan tekrar karaciğer enzimlerim fırladı yeniden kullanmaya başladım ve yeniden kullanmak çok ağırıma gidiyordu. 1.5 ay oldu kullandım şimdi enzimlerim çok güzel Ramazan ayındayız ilk 14 gün oruç tuttum doktoruma sormadan ancak orucun faydası da karaciğer enzimlerimin iyileşmesinde katkısı olmasıydı. Ve orucu tuttuktan 1 hafta sonra tahlilim öncekinden daha iyiydi sonra bir hafta daha tuttum sonra enzimlerim güzelleştiğini hissediyordum ancak halsizlik ve yorgunluk ve ailemin benim tutmamamı ve hastalığımın artacağını söylemesi üst üste geldi bende bırakmak zorunda kaldım. Bıraktıktan 3 gün sonra tahlil oldum tahlilim çok güzel geldi çok sevindim. Ama güzel gelmesinin sebebi ise oruç tuttuğumda çok balgam söktüm sanırsam karaciğerde olsun oradaki düşmanları atıyordum. Şimdi daha iyiyim. Allah’a şükür ve hamd ediyorum sizlerden dua bekliyorum.   Hastalığımdan dolayı 6.sınıfı okuyamadım, 7.sınıfı 2. dönemden sonra yarım yamalak okudum 8. sınıf hiç okuyamadım Lise 1 e geçtim fakat kalabalık ortamlardan enfeksiyon kapacağım için okuyamadım ama sonrasından açık öğretime başladım 3 yıl açıktan lise okudum şuan Açıktan Lise 3e geçtim.

Hakkımda en önemli gelişme: Bir Tebessüm Bin Mutluluk ekibi oluşturduk ve hamd olsun her hafta Cuma günleri hastaları ziyarete gidiyoruz. Ekibimizle birlikte Bir Tebessüm Bin Mutluluğu geliştiriyoruz yakında çok hastanelere gitmeyi planlıyoruz. Şuan yalnızca Antakya Devlet Hastanesine Çocuk bölümlerine gidiyoruz. İnşallah yakın zamanda Huzur evine vb. hayır işinde yükselmek adına her şey yapmayı planlıyoruz. Planlarımızın gerçekleşmesi için yardımlarınızı bağışlarınızı bekliyoruz. BAĞIŞ İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ